Ta książka pozwoli ci zaoszczędzić czas. Mnóstwo czasu, który zapewne tracisz na wyjaśnianie nieporozumień, upieranie się przy swoim zdaniu lub dyskusje prowadzące do niepotrzebnych dram.
O tym, kto mnie złości, nadal decyduję ja. Wolałbym ci tego nie obiecywać. Doskonale pana rozumiem i chcę czegoś innego.
Co dają ci te zdania? Wolność. Pewność siebie. Czas.
Zdarzyło ci się kiedyś powiedzieć „tak”, myśląc „nie”? Złożyłeś komuś obietnicę, o której potem zapomniałeś? Może lepiej byłoby powiedzieć: „Wolałbym ci tego nie obiecywać”? Zbyt wiele miłych rozmów rozbiło się o zdanie: „Rzuciłem to ot tak”. Niejednemu z nas zepsuło ono dzień czy urlop.
Twoje życie ma stać się łatwiejsze!
Ta książka to gwarancja osiągnięcia tego wspaniałego, niezależnego od sytuacji uczucia zwanego pewnością siebie. Dzięki niej nauczysz się skutecznie stawiać granice i jasno komunikować innym, o co ci chodzi. Dowiesz się, jak osiągnąć samoprzywództwo.
Te 50 prostych zdań to drogowskaz do łatwiejszego życia. Karin Kuschik dała mi niesamowicie potężne narzędzie do walki o bycie rozumianą i spokój. Praca nad samoświadomością, pewnością siebie i stawianiem granic stała się jeszcze prostsza!
Dagmara Hicks, @calareszta.pl
KARIN KUSCHIK jest mówczynią i coachem biznesowym, od ponad dwudziestu lat doradza czołowym przedsiębiorcom oraz celebrytom. Była też asystentką reżysera i występowała w wielu filmach. Propaguje mindfulness i jogę, a także podróżowanie jako sposób poznawania świata. W wolnym czasie pisze teksty piosenek. Słowem: kobieta orkiestra.
Niedawno moja klientka posłużyła się na uroczystości rodzinnej jednym z najprostszych i najkrótszych zdań zawartych w tej książce i pierwszy raz naprawdę postawiła na swoim – ku zdumieniu wszystkich obecnych. Komentarz, który jej to umożliwił, to proste i zwięzłe: „Mówiłam już”. Dwa niepozorne słówka, niewinny duet, który może wprowadzić sporo zamieszania. Zależało mi na uzyskaniu takiego efektu i stworzeniu narzędzi łatwych w użyciu i skutecznych w działaniu. Czy istnieje lepsza kombinacja?
Jeśli masz ochotę od tej pory spokojnie i jasno stawiać granice, przede wszystkim zwróć uwagę na intonację. Kieruj się przy tym zasadą form over substance. Jeśli zdołasz opanować formę, czyli brzmieć jak osoba odprężona, ale – rzecz jasna – lekko zaskoczona, twój przekaz dotrze na sto procent. „Czuję, że to leży poza moimi kompetencjami”. Po prostu wypowiedz to zdanie, pozwól mu oddziaływać [...]. Wypowiadanie klarownych zdań w taki sposób, by brzmiały jak rzucone od niechcenia, nada ci aurę pewności siebie, a to wywoła zdziwienie. Daj się więc zaskoczyć reakcją rozmówcy – może być nawet oniemiały – i zachowaj opanowanie. To uspokoi nie tylko ciebie, ale też wszystkich pozostałych. Przypuszczam, że w ten sposób szybko wyjaśnisz temat. Co daje ci to zdanie? Jasność. Szacunek. Czas.